loader
Gazipaşa’da Turizm Haftası Selinus Sahili’nde Kutlandı

Gazipaşa’da Turizm Haftası Selinus Sahili’nde Kutlandı

Gazipaşa’da Turizm Haftası düzenlenen çeşitli etkinlikler kutlandı. Belediye Başkanı Yılmaz ve öğrenciler sahilde temizlik yaptı. Dünya Turizm Haftası dolayısıyla, ilçede belediye, ALKÜ...

Gazipaşa’da Turizm Haftası Etkinlikleri Selinus Sahili’nde Kutlandı
 
Gazipaşa’da Turizm haftası etkinlikleri Selinus Sahili’nde yapılan çevre temizliği ile başladı. MYO’da ‘Turizmde Mesleki Eğitim Paneli” gerçekleştirildi.
 
Gazipaşa’da Turizm Haftası düzenlenen çeşitli etkinlikler kutlandı.  Belediye Başkanı Yılmaz ve öğrenciler sahilde temizlik yaptı
 
TURİZM Haftası etkinlikleri Gazipaşa Belediyesi’nin ilçede düzenlediği verimli etkinliklerle gerçekleşti. Gazipaşa Belediyesi tarafından, ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu ve Gazipaşa Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla hazırlanan Turizm Haftası etkinlikleri gerçekleşti. 
 
Turizmde Mesleki Eğitim Paneli
 
Dünya Turizm Haftası dolayısıyla, ilçede belediye, ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu ve Gazipaşa Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla, 20 Nisan Çarşamba Günü hazırlanan turizm programında;  Saat 10.00’da  ‘Daha temiz bir Gazipaşa’ anlayışıyla, Selinus plajında kapsamlı çevre temizliği yapıldı. 
 
Öğleden sonra saat 14.00’te ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu’nda, ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz Moderatörlüğünde, ‘Turizmde Mesleki Eğitim Paneli” gerçekleştirildi. 
 
Turizmde Mesleki Eğitim Panelinde; 
 
Gazipaşa’da Turizm Haftası Etkinlikleri Selinus Sahili’nde Kutlandı
TÜRSAB Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz, ALTİD Başkanı / TGA Yönetim Kurulu Üyesi/ TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Alanya Otelciler-Pansiyoncular-Lokantacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu,  konuşmacı olarak yer aldı. Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun’un da katıldığı panelde öğrenciler, deneyimli turizmcilere sektörle ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
Etkinliklerinde;  
 
Turizmde başarı yakalamak için izlenecek adımlar,  bu sektöre nitelikli ve kalifiye eleman kazandırmak ve özellikle öğrenciler için turizmin önemli bir istihdam alanı olduğu fikrine bilinç oluşturmak hedeflendi. Panel içerikleri olarak da hizmette insan faktörünün ne kadar önemli olduğuna, müşteri memnuniyeti, farklı diller bilmenin ekstra bir avantaj olmasına, pandemiyle birlikte teknolojinin günlük hayatımızda ne kadar çok yer edindiği ve turizm endüstrisine yansıması hakkında konular ele alındı. 
 
Başkan Yılmaz Öğrencilerle Buluştu
 
İlçede turizm alanında eğitim alan öğrencilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “İleride turizm geleceğimize katkı sağlayacak olan gençlerimizin turizm haftalarını mesleki eğitimi tema belirleyerek,  gerek ülke gerekse bölge turizminde söz sahibi önemli kişilerden birebir tavsiyeler almaları için çeşitli etkinliklerle kutlamak istedik.  ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu ve Gazipaşa Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla Turizmde mesleki eğitim paneli hazırlandı. 
 
Hazırladığımız turizm haftası etkinlik programıyla, gençlerimizi turizm sektörüne daha çok yönlendirme, turizm geleceğinde sektörde hem kalıcı hem tecrübeli hem de daha bilinçli elemanlar kazandırmaya katkımız olsun istedik. 
 
Gençlerimizle daha yeşil bir gelecek, daha temiz bir Gazipaşa için öğrencilerimizle birlikte, Selinus sahilinde çevre temizliği farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Deniz, kum ve güneşiyle doğal güzelliklerin eşsiz merkezi olan Gazipaşa’mızda turizm sektörünün gelişmesine emek veren tüm sektör mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyor, bu alana gönül veren tüm öğrencilerimize parlak bir gelecek diliyorum” diye konuştu.
 
Canlı Müzik Etkinliği Düzenlendi
 
Gazipaşa Belediyesi’nin öncülüğünde ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu ve Gazipaşa Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla hazırlanan program dâhilinde, 20 Nisan Çarşamba akşamı saat 21.00’de Belediye Halk Büfe’de öğrencilerin kendi Dj ve canlı müzik performanslarını gerçekleştirdikleri müzikli bir organizasyon gerçekleştirildi.
 


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler