loader

Günnercik Yayla Şenliği’nin Programı Belli Oldu

3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği” hazırlıkları devam ediyor. Gazipaşa’ya 55 kilometre mesafedeki 1800 rakımlı Günnercik Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan 3. Gazipaşa Günnercik Yayla..

Günnercik Yayla Şenliği’nin Programı Belli Oldu
 
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nin programı belli oldu Belediye Başkanı Yılmaz, yayla şenliğine tüm ilçe halkını davet etti.
 
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nin programı belli oldu. Yayla şenliğinde Sümer Ezgü ve Kubat sahne alacak
 
GAZİPAŞA Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği” hazırlıkları devam ediyor. Gazipaşa’ya 55 kilometre mesafedeki 1800 rakımlı Günnercik Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan 3. Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği 3 gün sürecek. Muhteşem doğa yapısıyla yılın 4 mevsimi vatandaşların ilgi odağı olan Günnercik Yaylası, bu yıl üçüncü kez şenliklere ev sahipliği yapacak. 
 
SÜMER EZGÜ VE KUBAT SAHNE ALACAK
 
Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan şenlik, 29-30 ve 31 Temmuz tarihlerinde Gazipaşa’nın Günnercik Yaylası’nda yapılacak. Günnercik Yayla Şenliği’nde vatandaşlar yaylada kamp kurma imkanına sahip olacak. 
 
29 Temmuz Cuma günü Sümer Ezgü ve 30 Temmuz Cumartesi Günü Kubat’ın sahne alacağı şenlikte yerel sanatçılarda yer alacak, yöresel ve geleneksel oyunlar oynanacak. Şenliğin simgesi haline gelen Yörük göçü 30 Temmuz cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak. 
 
Çocukların şenlikte doyasıya eğlenmesi için çocuk oyun grubu ve animasyon etkinlikleri ilk iki gün aktif olacak. İki gün boyunca konser sonrasında şenlik ateşi yakılacak. Şenliğin son günü sabah erken saatlerde Günnercik yaylasının sembolü olan dağa yansıyan Atatürk silueti izlenecek. 
 
YAYLA ŞENLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
 
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği adı verilen şenlik hakkında bilgi veren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Şenlik hazırlıklarına başladık. Geçtiğimiz yıl salgın hastalık ve çevre ilçelerde yaşanan yangın felaketinden dolayı yayla şenliğimizi yapmamıştık. Bu yıl şenliğimizi Antalya Büyükşehir Belediyemizle birlikte hazırlıyoruz. Yayla kültürü Gazipaşa'da önemli bir kültür ve bunu herkese tanıtmak istiyoruz. 
 
3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’nde Yarışmalar, kamp ateşi, ücretsiz kamp alanları, stantlar, çadırlar, eğlence alanları geleneksel oyunlar, yöresel halk oyunları ve konserler yer alacak. Gazipaşa’mızda gerçekleştireceğimiz bu güzel şenliğe katkılarından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve ekibine teşekkür ediyorum. 
 
Torosların zirvesinde doya doya geçecek ve 3 gün sürecek eğlenceye tüm halkımızı davet ediyorum. Çadırlarınızı alın gelin, şenlik coşkusunu hep birlikte yaşayalım ” dedi.
 
Günnercik Şenlik Programı
 
1.GÜN 29 TEMMUZ - CUMA
17.00 Halk Oyunları ( Gazipaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibi)
18.00 Çocuk oyun grupları ve animasyon gösterileri
19.00 Yerel müzik grupları 
21.00 Sümer Ezgü Konseri 
23.00 Şenlik ateşinin yakılması ve yerel gruplar eşliğinde mini konser 
 
2. GÜN 30 TEMMUZ - CUMARTESİ 
11.00 Serbest etkinlikler 
14.00 Yarışmalar, çocuk oyun grupları ve animasyon gösterileri
16.00 Yörük göçü
17.00 Açılış, saygı duruşu, İstiklal marşı
17.30 Halk oyunları ( Gazipaşa belediyesi halk oyunları ekibi)
18.00 Açılış konuşmaları
18.30 Stantların gezilmesi
19.00 Yerel müzik grupları
21.00 Kubat konseri 
23: 00 Şenlik ateşinin yakılması ve yerel gruplar eşliğinde mini konser
 
3. GÜN 31 TEMMUZ - PAZAR
08.00 Güneşin doğmasıyla dağa yansıyan Atatürk silüetinin izlenmesi
11.00 Serbest etkinlikler
15.00 Kapanış.


Gazipaşa Haberler Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Gazipaşa Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.gazipasahaberler.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler